BIOKOMINKI A BEZPIECZEŃSTWO

Biokominek to urządzenie bezpieczne. Spalaniu bioetanolu towarzyszy jedynie para wodna oraz niewielka ilość CO2, która jest porównywana do ilości zawartej w wydychanym przez człowieka powietrzu. Wybierając biokominek warto zwrócić uwagę na materiały, z jakiego jest wykonany – muszą być one odporna na działanie ognia. Biokominki zazwyczaj wyposażone są w zasuwę, umożliwiającą regulowanie intensywności płomienia. Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania palenisko osłonięte jest szyba ze szkła hartowanego. Planując miejsce na biokominek warto zwrócić uwagę, aby nie stał on w bezpośrednim sąsiedztwie materiałów łatwopalnych.

Od zawsze najważniejsze było i jest dla nas bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonowania biokominków. Dbamy o wysoką jakość produktów oferowanych w naszym sklepie online. Współpracujemy tylko i wyłącznie z producentami znanych marek a wszystko po to, aby zapewnić naszym klientom bezpieczne ciepło jakie daje rozpalony biokominek.

Potwierdzeniem tego są certyfikaty stwierdzające, iż produkty poddawane były specjalistycznym testom i przeszły je wszystkie pozytywnie a podawane przez producenta dane są oparte o faktyczne wyniki.

Certyfikat TUV

Ceramic Burner