Certyfikaty bezpieczeństwa i jakości TÜV Rheinland

tuv_ruby_firesDzięki informacji, iż produkt posiada certyfikat TUV masz pewność, że kupujesz towar, który faktycznie był poddawany specjalistycznym testom i przeszedł je wszystkie pozytywnie a podawane przez producenta dane są oparte o faktyczne wyniki! Zastosowane w biokominkach progresywne opatentowane biopalenisko Ruby Fires otrzymało certyfikat jakości przez wysoce rekomendowany Niemiecki Instytut Testowy TÜV (ID 24293, certyfikat ET 324 2009 C1).

Jest to pierwsze i tak dalece zaawansowane palenisko na bioetanol na świecie. W przeciwieństwie do biokominków z otwartymi rezerwuarami w biokominkach RubyFires bezpieczeństwo użytkowania zapewnia ceramiczny materiał absorpcyjny znajdujący się wewnątrz biopaleniska. Podczas wielu testów sprawdzana była jakość i bezpieczeństwo biopaleniska oraz całego biokominka pod względem wymagań i norm Unii Europejskiej. Skontrolowane zostało paliwo Ruby Fires LEF 98% pod względem produktów procesu spalania tak, aby ilość CO2 była jak najmniejsza i jednocześnie zapewniała idealną funkcjonalność. Sprawdzano materiał z jakiego został wykonany biokominek, system ceramicznego biopaleniska, szczelność, stabilność oraz system zamykania.
Test biopaleniska z wkładem ceramicznym Ruby Fires potwierdza bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki zastosowaniu ceramicznego wkładu bioetanol wchłaniany jest niczym w gąbkę, tym samym nie ma możliwości do jakiegokolwiek niebezpiecznego wydostania się paliwa nawet w przypadku przewrócenia się czy przechylenia biokominka.

Biokominki Ruby Fires z ceramicznym biopaleniskiem przeszły wszystkie testy pozytywnie spełniając wszystkie normy, dzięki czemu możemy powiedzieć, że ceramiczne biopalenisko Ruby Fires jest najbezpieczniejszym paleniskiem na bioetanol na świecie!