Ogień w zabudowie

W nowoczesnych wnętrzach coraz bardziej popularna staje się zabudowa meblowa, wykonywana pod specjalne zamówienie. Można wówczas uzyskać ciekawą, pasująca do reszty wnętrza kompozycję. Tendencja ta nie ominęła również biokominków. Ogień w zabudowie meblowej wygląda nie tylko niesamowicie ale również spełnia wszelkie normy bezpiecznego użytkowania i funkcjonowania kominka.

Skąd popularność biokominków do zabudowy

Dlaczego projektanci wnętrz bardzo często wykorzystują rozwiązanie, jakim jest biokominek w zabudowie? Przede wszystkim ze względu na prostotę jego montażu. Biokominek nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji ani przewodów. Istnieje możliwość wmontowania go praktycznie w każdy mebel. Nie ma znaczenia, czy wykonany jest ze szkła czy z drewna. Wystarczy jedynie pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zabudowa kominka daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.  Pozwala wzbogacić wnętrze o ciepło i blask ognia. Biokominki tego typu posiadają oczywiście wszelkie zalety innych biokominków. Są kominkami ekologicznymi z tego względu, że nie emitują w ogóle sadzy i dymu. Do ich działania wykorzystywane jest biopaliwo, które wydziela jedynie parę wodną.

Budowa i montaż

Wkłady do zabudowy składają się w zasadzie z samego paleniska. Montowane jest ono w odpowiednio przygotowanym miejscu. Zabudowa do biokominka przygotowywana jest tak, aby komponowała się z całą aranżacją wnętrza. Powinna też w ciekawy sposób wyeksponować ogień płonący w biokominku. Stanowić jego tło.

Obudowa kominka stanowi część zabudowy. Może być wykonana z materiałów różnego typu. Mamy do wyboru wiele rozwiązań. Wystarczy zamówić obudowę drewniana, aby nawiązać do mebli stojących obok biokominka i stworzyć współgrającą ze sobą całość. Możne wykonać zabudowę z kamienia albo nawet zwykłej farby. W ten sposób tworzymy jednolitą przestrzeń składającą się biokominka i sąsiadującej ściany.

Poza zabudową meblową możemy wykorzystać również nieużytkowe wnęki ścienne i zagospodarować wolne miejsce. Biokominki do zabudowy dostępne są w różnych wymiarach i występują w rozmaitych wariantach. Można więc dostosować je do wielu pomysłów aranżacyjnych.

Więcej informacji na temat funkcjonowania i użytkowania biokominków oraz warunków zabudowy znajduje się we wpisie Biokominek od czego zacząć.

*Zamieszczony wpis służy wyłącznie do celów informacyjnych. Zaleca się każdorazowo stosować się do instrukcji użytkowania i montażu, specyfikacji oraz karty technicznej otrzymanej od producenta danego modelu biokominka.

Zobacz wkłady do zabudowy w naszym sklepie: