Posiadanie kominka w domu lub mieszkaniu jest marzeniem wielu osób. Niestety nie zawsze da się je zrealizować. Przeszkodą może być brak instalacji kominkowej. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się cudownym blaskiem i ciepłem ognia, nawet w mieszkaniu na dziesiątym pietrze. Tym rozwiązaniem jest biokominek na ścianie.

Budowa biokominków

Biokominki występują w wersji wolnostojącej. Jednak o wiele popularniejsze są te, montowane na ścianie. Posiadają szklane, metalowe, ceramiczne lub kamienne obudowy. Zdarzają się nawet modele wykonane z drewna. Palenisko zazwyczaj wykonane jest z nierdzewnej stali. Posiada zasuwę, dzięki której możemy regulować intensywność płomienia. Niektóre z biokominków wyposażone są również w deflektor, który pozwala zmienić kierunek ciepłego powietrza w wybraną stronę.

Zalety biokominków

  • Biokominki na ścianę posiadają szereg zalet, o których warto wiedzieć. Drewno w palenisku zastępuje się specjalnym płynnym paliwem. W rezultacie:
  • podczas spalania nie wydziela się dym, sadza, nie powstaje też popiół,
  • nie musimy mieć miejsca na magazynowanie drewna lub brykietu, a biokominek na ścianie oszczędza dodatkowo przestrzeń,
  • zbędna staje się instalacja kominowa, ponieważ w wyniku spalania powstaje jedynie para wodna i dwutlenek węgla i zupełnie wystarczająca okazuje się sprawna wentylacja.

Jednak nie są to wszystkie zalety biokominków. Dzięki swoim rozmiarom i wadze są niezwykle mobilne. Można je łatwo przestawiać z miejsca na miejsce, tym bardziej, że ich montaż nie należy do skomplikowanych czynności. zakup biokominka na pewno też nie zrujnuje naszego budżetu domowego. To stosunkowo tanie urządzenie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że biokominki są dodatkowo dosyć wydajnym źródłem ciepła, może okazać się, że ich zakup to naprawdę udana inwestycja. Nie można zapominać o jeszcze jednym aspekcie związanym z biokominkiem. Może on stanowić fantastyczną dekorację pomieszczenia.

Zobacz biokominki wiszące w naszym sklepie:

*Zamieszczony wpis służy wyłącznie do celów informacyjnych. Zaleca się każdorazowo stosować się do instrukcji użytkowania i montażu, specyfikacji oraz karty technicznej otrzymanej od producenta danego modelu biokominka.