Marzeniem wielu z nas jest posiadanie w swoim domu czy też mieszkaniu kominka. Jednak często z przyczyn niezależnych od nas nie możemy sobie pozwolić na taką przyjemność. Wtedy na ratunek naszym marzeniom przychodzi biokominek.

Biokominki jak to działa?

Biokominki stają się coraz bardziej modnym i pożądanym elementem wystroju pomieszczenia. Można je użytkować zarówno w domach jednorodzinnych, restauracjach, pubach, hotelach jak i budynkach użyteczności publicznej. Biokominki mogą być instalowane praktycznie wszędzie i w każdym miejscu. Produkty te posiadają ogromna przewagę nad kominkiem tradycyjnym głównie z tego powodu, iż nie potrzebują dostępu ani do instalacji kominowej ani systemów wentylacyjnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii nawet w blokach mieszkalnych możliwe jest zamontowanie biokominka.

Biokominek źródłem ciepła?

Biokominki stanowią ciekawy element funkcjonalny i dekoracyjny. Przede wszystkim generują przyjemne ciepło, przy czym 100% oddawane jest do pomieszczenia, w którym się znajdują. Nic nie ucieka przez komin, ponieważ jak już wcześniej pisaliśmy biokominek nie potrzebuje dostępu do instalacji kominowej podczas użytkowania. Wzrost temperatury jest odczuwalny już kilka minut po rozpaleniu ognia. Dodatkowo podczas spalania biopaliwa wytwarzana jest para wodna, która nawilża powietrze. Oczywiście wytwarzana jest również znikoma ilość dwutlenku węgla, jednak jest tak mała ilość, że zupełnie nie zagraża zdrowiu i życiu człowieka. Ilość ta porównywalna jest do składu powietrza wydychanego przez człowieka. Do dogrzania niewielkich pomieszczeń ok. 30 m² wystarcza w zupełności biokominek o mocy 3 kW, zaś do przestronnych wnętrz proponujemy modele o odpowiednio większej mocy.

Warunki do instalacji biokominka

Największą zaletą posiadania biokominka jest fakt, iż nie potrzebne jest żadne pozwolenie oraz co najważniejsze nie ma konieczności podłączenia do instalacji kominowej ani wentylacyjnej. Należy jedynie zachować bezpieczną odległość od sprzętu elektronicznego. Jedyny warunek jaki musimy spełnić to odpowiednie zabezpieczenie najbliższego otoczenia produktu. Biokominek musi być zmontowany w materiale niepalnym lub odpornym na wysoką temperaturę. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji dołączonej do biokominka.

Budowa biokominka

Tu sprawa nie jest zbyt skomplikowana i w gruncie rzeczy wygląda całkiem prosto. Każdy biokominek składa się z obudowy i umieszczonego w nim bezpiecznego paleniska. Obudowa wykonana może być z różnych materiałów: ze stali, betonu, ceramiki, MDF. Wszystko to oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wysokiej temperatury. Palenisko wykonane jest ze stali nierdzewnej, do tego w przedniej części często montowany jest ekran ze szkła hartowanego, który chroni płomień przed różnego rodzaju przeciągiem. Paleniska również są odpowiednio zabezpieczone np. wypełnione wkładem z włókna ceramicznego. Wkład ten pochłania bioetanol „jak gąbka” i zapobiega rozlaniu się paliwa nawet w przypadku przechylenia się biokominka. Dodatkowo pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło w pomieszczeniu oraz zapewnia długi czas palenia.

Jaki modele mamy do wyboru?

Biokominki stanowią również efektowny dodatek do wnętrza. Dzięki różnorodności modeli i różnego rodzaju wykończenia jesteśmy w stanie dobrać model najbardziej odpowiedni do każdego wnętrza, bez znaczenia czy jest to wnętrze o charakterze nowoczesnym czy klasycznym. Dostępnych jest wiele rodzajów biokominków: począwszy od modeli przeznaczonych do zabudowy, po modele do zawieszenia i modele wolnostojące. Przeważnie biokominki przypominają wyglądem klasyczny kominek, jednak są też modele bardziej nowoczesne, designerskie. Produkty te wyróżniają się przede wszystkim nietuzinkowym wyglądem i zdecydowanie będą stanowiły najciekawszy element w aranżacji. Dla bardziej wymagających klientów proponujemy paleniska do indywidualnej zabudowy. Stanowią one niebanalne rozwiązanie i umożliwiają maksymalną swobodę twórczą, tworząc niepowtarzalny i efektowny wystrój wnętrza.

Jakie paliwo do biokominka?

Biokominki opalane są ekologicznym paliwem – bioetanolem, który spala się bezwonnie nie emitując przy tym żadnych oparów. Co więcej nie wytwarza się popiół ani inne zanieczyszczenia, dzięki czemu użytkowanie biokominka jest niezwykle praktyczne. Od teraz możemy cieszyć się widokiem prawdziwego ognia w domu, w apartamencie, w restauracji a nawet w bloku mieszkalnym! Biopaliwo wlewa się do specjalnego zbiornika i odpala zapalarką. W parę chwil możemy cieszyć się widokiem tańczącego, żywego płomienia. Czas spalania zależy od rodzaju biokominka. Dodatkowo niektóre modele posiadają regulację, która umożliwia manualne bądź automatyczne sterowanie intensywnością płomienia.

Akcesoria

Biokominek można „upiększyć” różnego rodzaju gadżetami. Do wyboru mamy tu akcesoria takie jak: zestawy polan ceramicznych, zestaw kamieni czy też niesamowity efekt żarzenia. Poprawia to wygląd wizualny i jeszcze bardziej oddaje klimat klasycznego kominka. Akcesoria są wielorazowego użytku. Co więcej podczas użytkowania biokominka akcesoria nagrzewają się magazynując ciepło i nawet po wygaszeniu płomienia będą one oddawały do pomieszczenia nagromadzone w sobie ciepło.

Doskonały wybór!

Biokominek to wygodne rozwiązanie dla wnętrz, w których zamontowanie klasycznego kominka nie jest możliwe. Produkty te stanowią doskonałą alternatywę dla klientów, którzy chcą zastosować bardziej ekologiczne rozwiązanie. Biokominki nie potrzebują dostępu do instalacji kominowej ani innych systemów wentylacyjnych. Opalane są biopaliwem, dzięki czemu nie ma dymu, popiołu czy innych zanieczyszczeń. Poza funkcją dekoracyjną generują ciepło oraz nawilżają powietrze w pomieszczeniu. Spośród szerokiej gamy dostępnych modeli każdy dobierze model najbardziej odpowiedni dla swoich oczekiwań.

 

Jeśli zastanawiają się Państwo gdzie można kupić biokominki?  – www.hanoo.eu
Jeśli pojawiają się pytania ( biokominki jak zabudować ) – prosimy o kontakt 792237748
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony oraz do zapoznania się z ofertą firmy. Proponujemy nowoczesny design połączony z najwyższą jakością wykonania oraz gwarancją bezpiecznego użytkowania.
*Zamieszczony wpis służy wyłącznie do celów informacyjnych. Zaleca się każdorazowo stosować się do instrukcji użytkowania i montażu, specyfikacji oraz karty technicznej otrzymanej od producenta danego modelu biokominka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.