Wkłady do kominka tradycyjnego umożliwiają przekształcenie klasycznego kominka w ekologiczny kominek opalany za pomocą biopaliwa. Korzystanie z nich nie wpływa negatywnie na zmniejszenie się ciepłoty pomieszczenia. Stanowi to doskonałą alternatywę dla osób, które chcą zastosować bardziej ekologiczne rozwiązanie. Biokominki nie potrzebują dostępu do instalacji kominowej ani innych systemów wentylacyjnych. Opalane są ekologicznym biopaliwem, dzięki czemu nie ma dymu, popiołu czy innych zanieczyszczeń. Nie wytwarza się również nieprzyjemny zapach, ponieważ płyn grzewczy spala się bezwonnie. Poza funkcją dekoracyjną generują przyjemne ciepło oraz nawilżają powietrze w pomieszczeniu.

Biokominki można montować zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach użyteczności publicznej. Po zapaleniu tego typu kominka temperatura pomieszczenia wzrasta odczuwalnie w ciągu kilku minut. Ponadto jeden litr biopaliwa pozwala ogrzewać pomieszczenie przez okres od 2 do 5 godzin w zależności od stopnia intensywności płomienia. Większe biokominki wyposażone są w paleniska o większej pojemności co z kolei przekłada się na dłuższy czas palenia – nawet do 10 godzin.

Wkłady do kominka tradycyjnego zalety:

  • możliwość stosowania nawet w starych, nieużywanych dotychczas kominkach,
  • wysoka wydajność biopaliwa stosowanego we wsadach przekłada się na długi czas palenia
  • szybkie ogrzewanie pomieszczenia,
  • możliwość nawilżania powietrza w pomieszczeniu.
  • brak dymu, sadzy i popiołu z kominka,
  • brak konieczności sprawdzania drożności przewodów kominowych.

Najlepszym, najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem dla zapełnienia luki po klasycznym kominku jest umieszczenie w nim wolnostojącego wkładu. Ekologiczny Ascot Lux produkcji Decoflame jest nowoczesnym modelem dedykowanym głównie do uzupełnienia pustej przestrzeni po tradycyjnym kominku. Dodatkowo jako model w pełni mobilny może być z łatwością przestawiany w inne miejsca.

Modele wkładów i palenisk, które nadają się do wstawienia do nieużywanego kominka tradycyjnego. Można dostosować wymiary paleniska do wymiarów kominka.

Proponowane modele Paleniska i Wkłady do wstawienie do kominka tradycyjnego

Jak wygląda palący się palenisko biokominka w kominku tradycyjnym

Film wkład na bioetanol do kominka tradycyjnego

Kolejnym rozwiązaniem na wypełnienie wnęki po kominku są paleniska. Tu możliwości są różne, ponieważ palniki można ustawić bądź zabudować. Jeśli chodzi u ustawienie to należy wybrać model najbardziej odpowiadający nam rozmiarowo. Jeśli czujemy, iż jest to zbyt mało można zdecydować się na wkład z wbudowanym paleniskiem czyli palnik umieszczony w specjalnej ramce absorbującej ciepło.

Drugim sposobem na wypełnienie pustej przestrzeni po klasycznym kominku jest zabudowanie w niej paleniska. Tu metody są dwie. Możemy samodzielnie lub przy pomocy stolarza odpowiednio zabudować palenisko (np płytą ognioodporną) pod wymiar wnęki a następnie umieszczamy tak przygotowana zabudowę w kominku. Drugi sposób jest następujący: we wnęce wycinamy otwór (pod wymiar wybranego palnika), do którego wpuszczamy biopalenisko.

Jeśli nadal czujemy niedosyt, ponieważ ani wolnostojący wkład ani palenisko nie zapewnią nam efektu jaki chcemy otrzymać, można zastanowić wkładem do zabudowy. Najbardziej efekt tradycyjnego kominka nada wkład Westminster Wkład Westminster DS, który może być wykonany pod każdy wymiar oraz wkład Westminster, który dodatkowo posiada ramę. Ewentualnie można zastanowić się nad wykonaniem wkładu na indywidualne zamówienie.

ekologicznych kominkach spala się biopaliwo o wysokiej wydajności cieplnej. 1 litr paliwa pozwala bowiem dogrzać średniej wielkości pomieszczenie nawet przez 5 godzin. Wkłady nie wymagają także specjalnego przygotowania tradycyjnego kominka i mogą być stosowane również w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Wkłady do kominka tradycyjnego dodatkowo nawilżają powietrze dlatego też stosując je można także rozwiązać problem suchego powietrza w domu.

*Zamieszczony wpis służy wyłącznie do celów informacyjnych. Zaleca się każdorazowo stosować się do instrukcji użytkowania i montażu, specyfikacji oraz karty technicznej otrzymanej od producenta danego modelu biokominka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.